Metasophie Nedir?

Metasophie insanın kullanım kılavuzudur! Evet, doğru duydunuz insanın kullanım kılavuzudur. Bu tarifnameyi yaparken tabii ki merak ediyorsunuz. “Nasıl yani?” sorusu oluştu akıllarınızda değil mi?

Dünyada dilleri farklı, milletleri farklı, inançları farklı milyarlarca insan bulunmakta ve dünya sürekli doğum ve ölüm arasında bir doldur boşalt seklindedir, birileri dünyaya gelirken birileri ölmektedir. Dünyaya gelmiş tüm insanların kafasını karıştıran sorular oluşmaktadır. Milleti, inancı, dili ne olursa olsun herkes ruhunun varlığını bilmek, kendini tanımak ve anlamlandırmak ister. Tüm insanların ortak bir sorusu vardır. “Bir tanımlamamız var mı?” Ruhumuzu anlatan, bize ait bir kullanım kılavuzumuzun olduğu gerçeği var mıdır? Bu nedenledir ki insanların en çok aradığı şey kendisidir!

İnsan yaşamı boyunca sürekli kendini arar durur. Ruh, insanı oluşturan üç unsurdan biridir. Aslında ruh insanın lokomotifidir ve bu lokomotifin nasıl kullanıldığını bilmemek onu raylardan çıkartarak birçok istenmeyen kazaların oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle kendini tanımak isteyen insanların hepsi yaşam yolculuğunda bindiği trenin lokomotifinin nasıl kullanıldığını bilmek istemektedir.

Metasophie, “sır” gibi tutulan ilimdir ve bir “çeviri sistemidir!” Bir ideolojinin, bir dinin, bir düşünce akiminin felsefi bir oluşumun eseri değildir.

İnsan yol haritası, kullanım kılavuzu siluetine ve avuç içlerine dizayn edilmiştir.  Metasophie, dışarıdan alınacak bir öğreti değildir. Metasophie insanın kendisidir, kendi ilmidir!

Metasophie “sen” demektir! Metasophie “senin kullanım kılavuzun demektir!”